Search Product:

article

Užitečné tipy! Přizpůsobte si materiál G-1000 specifickým požadavkům

Outdoorové oblečení z materiálu G-1000 si můžete přizpůsobit podle situace a toho, co chcete, tím, že nanesete různá množství vosku na různé části oděvu. Nezapomeňte, že je vždy lepší nanést několik tenkých vrstev vosku a potom je všechny najednou spojit teplem do jedné vrstvy, než nanášet jedinou silnou vrstvu.

Více vosku chrání před větrem a deštěm

Často je dobré zesílit impregnaci na těch částech, které jsou více vystavené větru, dešti a opotřebení. Zde je několik klasických příkladů:

A. Navoskujte kolena a zadní díl kalhot dvojitou vrstvou vosku, abyste získali dobrou ochranu tam, kde ji nejvíce potřebujete: když si při odpočinku kleknete nebo sednete.

B. Kalhoty můžete navoskovat od kolen dolů, aby se nepromáčely, pokud kráčíte v časných ranních hodinách vysokou trávou, například při lovu.

C. U bundy, kterou používáte na horské túry, můžete navoskovat přední díl, ramena a kapuci, ale zadní díl ponechte nenavoskovaný, aby tudy mohlo odcházet nadměrné teplo a vlhkost, které se hromadí pod batohem.

D. Prodloužený zadní díl zimní parky můžete opatřit dvojitou vrstvou vosku, abyste zůstali v suchu, když se posadíte na mokrý povrch. 

Méně vosku zajistí maximální větrání

Používáte oděvy z materiálu G-1000 v teplém klimatu? Potom budete s největší pravděpodobností vyžadovat chladivější oblečení s maximálním větráním.

Oblečení z materiálu G-1000 perte při teplotě 40 °C. Vosk se po druhém či třetím vyprání z oděvu zcela vymyje. Nevoskovaný materiál G-1000 dokáže účinně odvádět vlhkost z vnitřní strany a udržovat vás v suchu. To je pohodlnější například v létě nebo při cestování v teplém klimatu.