Search Product:

article

Čtyři typy materiálu G-1000

G-1000 je velmi odolná a univerzální tkanina vlastní produkce společnosti Fjällräven. Jde o osvědčenou klasiku, se kterou se dobře vybavíte na jakoukoli výpravu v průběhu celého roku.

Hustě tkaný materiál obsahuje směs 65 % polyesteru a 35 % bavlny. Impregnován je voskem Greenland Wax. Díky této kombinaci je extrémně trvanlivý, vysoce prodyšný a také odolný proti větru a vodě. G-1000 je navíc odolný proti komárům (s výjimkou verze G-1000 Lite) a zajišťuje téměř 100% ochranu před slunečními ultrafialovými paprsky (záření UVA a UVB). Ideální volba, pokud chcete vyrazit do panenské přírody, aniž by vás cokoli omezovalo.

G-1000 se dodává ve čtyřech variantách; všechny čtyři nabízejí výhody originální tkaniny, ale každá má navíc své specifické vlastnosti.

Rovněž zavádíme varianty Eko vyráběné ze směsi recyklovaného polyesteru a organické bavlny. Naše organická bavlna pochází z certifikovaných farem a má délku vlákna potřebnou k výrobě velmi trvanlivých látek. To znamená, že naše varianty Eko mají stejnou trvanlivost a funkčnost jako ostatní varianty.

G-1000 Original – odolný originál

65 % polyesteru, 35 % bavlny. G-1000 Original je originální látkou v pohodlném outdoorovém oblečení společnosti Fjällräven. Původně šlo o stanovinu; ukázalo se však, že na odlehčený stan je příliš těžká. Materiál byl prověřen ve všech možných podmínkách od arktických a subarktických expedic po chvíle odpočinku s kávou na ostrých kamenech na lesních mýtinách.

K dispozici ve variantě Eko: G-1000 Eco

G-1000 Silent – tichý a měkký

65 % polyesteru, 35 % bavlny. Materiál G-1000 Silent je česanou variantou originální tkaniny a je měkký a tichý. Česaná povrchová úprava tkaninu poněkud oslabuje, na druhou stranu ale získáte oblečení, které nešustí, což je výhodné zejména při lovu a myslivecké činnosti. Hodí se také jako oděv, který si můžete vzít jak do práce, tak do terénu.

G-1000 Lite – lehký a chladivý

65 % polyesteru, 35 % bavlny. Materiál G-1000 Lite je lehčí a chladivější než originální tkanina, a proto je dobrou volbou pro lehké turistické oblečení na léto a pro oblečení na cestách, které vydrží náročné používání. Látka je tkaná dvojitou nití, což zajišťuje vysokou odolnost navzdory poměrně nízké hmotnosti. Upozorňujeme, že varianta G-1000 Lite není odolná proti komárům.

G-1000 HeavyDuty – ještě pevnější tkanina

G-1000 HeavyDuty je extra trvanlivou variantou původního materiálu a je téměř vyloučeno, že se vám ji podaří obnosit (v laboratorních testech získala velmi vysoké výsledky). Používáme ji na batohy a tašky a k vyztužení míst na oblečení, která vyžadují výjimečnou odolnost.

K dispozici ve variantě Eko: G-1000 HeavyDuty Eco