Search Product:

Milovat les, nejen lov

Existuje celá řada lovců a celá řada důvodů, proč lidé chodí do lesa s nabitou puškou. Společnost Fjällräven se k otázce lovu nestaví nijak dramaticky – vyrábět oblečení a vybavení pro lov nám připadá přirozené, protože jsme sami odjakživa lovci. Jenže lov nikdy nebyl skutečným těžištěm toho, co děláme, spíš je přirozenou součástí našeho neomezeného zájmu o život v přírodě, divočinu, lesy, flóru a faunu. Po celý rok trávíme čas v přírodě a činíme tak v podmínkách, které se samy naskytnou. Podzim je období lovu. Ale též časem sběru lesních plodů, túr a sběru hub. To všechno milujeme. 

Možná nás právě tohle ovlivňuje také jako lovce. Nejen hledět do prázdného lesa z posedu a čekat, až kolem projde zvěř, ale vnímat i všechno ostatní kolem nás. Signály, vzduch, jídlo, hovor, dojmy a inspirace tvoří 99 % lovu. Samotné vypálené výstřely jsou pouze jednou z mnoha stránek báječných chvil strávených lovem. 

Pokud jde o vybavení, je jasné, že svých 55 let zkušeností zaměřujeme na lovecké oblečení a řešení, která jsou možná trochu více Fjällräven než jiná vaše lovecká výbava. Jsme lidé, kteří milují pobyty v přírodě a lov, a z našich znalostí stanů, batohů, túr, materiálů, přežití a drsného klimatu vzešla řada výrobků pro lov, která nezapře skandinávský původ – s tradicí, funkčností, kvalitou a udržitelností. 

Je to forma uvědomělého lovu. Kdy lov je součástí života v přírodě. Je v něm vše to, v co věříme. Odpovědnost, přítomnost, inspirace, předvídavost a otevřený přístup pro všechny. Volnost. A jídlo!

Lov znamená dobře se najíst a naučit se vařit nové pokrmy ze zvěřiny, kterou přinesete domů. Shromáždili jsme zde některé z našich oblíbených jídel – jednoduché recepty, které se snadno naučíte, ale jejichž dokonalé zvládnutí bude možná přece jen vyžadovat trochu času. Přesně tak, jak to má být.