Search Product:

Výběr materiálů

Když už jste konečně v lese, nemáte chuť uvažovat o svém vybavení ani o tom, co máte na sobě. Pokud už k tomu dojde, je nejčastější příčinou to, že něco není v pořádku. 

Když navrhujeme vybavení pro lov, využíváme vše, co víme o životě v divočině, a pak k tomu přidáme to, co je důležité pro lov. Lovec se někdy pohybuje specifickým způsobem a má konkrétní nároky na tlumení hluku a bezpečnost, kterými se jinak nemusíme zabývat. 

Abyste nemuseli trávit čas na posedu v nepohodlí, doporučujeme, abyste předtím, než zamíříte do lesa, podnikli některá pečlivě zvážená rozhodnutí.

Ve společnosti Fjällräven jsme se už dávno rozhodli pracovat udržitelným způsobem ve všem, co děláme. Patří sem i lovecké vybavení. U všeho, co vyrábíme, uplatňujeme přísné normy týkající se použitých materiálů, přepravy a pracovních podmínek v našich továrnách.

Slunce, vítr a voda

U oděvů existuje řada různých způsobů dosažení voděodolnosti, při které látka nepropustí padající déšť, ale přitom odvádí tělesné teplo.

Ve společnosti Fjällräven jsme se rozhodli pracovat pouze s udržitelně vyráběnými materiály. Důležité je také vědět, že veškeré oblečení vyvíjíme v souladu s přísnými ekolo­gickými požadavky, bez ohledu na to, zda se vyrábějí z vlny, g-1000, kůže nebo naší vlastní membrány Eco-Shell. 

G-1000

Celé generace si zamilovaly jedinečnou tkaninu g-1000 od společnosti Fjällräven. Jde o směs bavlny a polyesteru, která je k dispozici v řadě různých hmotností a její odolnost proti vodě lze upravit navoskováním části oblečení voskem Greenland Wax. 

Eco-shell

Eco-Shell  je naše vlastní membrána, která je zcela voděodolná, větruodolná a prodyšná. Obsahuje tři vrstvy, z nichž prostřední tvoří hydrofilní membrána, která zadrží vodu venku, ale vodní páru odvádí směrem ven od těla. 

Vnější povrch není impregnován fluorovanými uhlovodíky. Místo toho jsme se rozhodli o udržitelný proces ošetření, který neohrožuje životní prostředí.  

Vlna

Fjällräven spolupracuje se skotským výrobcem vlny, společností Abraham Moon. 

Tento klasický materiál má nejvyšší kvalitu z hlediska udržitelné výroby, trvanli­vosti a stylu. Vlna je přírodní materiál, který je fantastický, pokud najdete správnou kvalitu a oblast využití.

Kůže

Všechny naše kožené doplňky a kožené lemy na oděvech se vyrábějí ve Švédsku s využitím tradičních metod. Používáme surovinu nejvyšší kvality a celý proces výroby je samozřejmě udržitelný a etický. 

Podobně jako g-1000 získává také kůže s používáním na ­atraktivitě a naše environmentální filozofie velí, že naše výrobky musejí být schopny vydržet po celý život, nebo i déle. 

Hluk

Pro lovce je nesmírně důležité, aby se pohybovali nehlučně. A to nejen pro aktivní lovce, kteří loví ve stoje, ale také pro ty, kteří loví z posedů, k nimž se musejí dostat lesem. 

Zůstat celé hodiny tiše neznamená jen opustit telefon a rádio. Musíte mít také možnost spolehnout se na to, že je vaše oblečení vyrobeno takovým způsobem, že můžete vykonávat běžné pohyby bez rušivého šustění. 

Právě na tohle jsme mysleli, když jsme vyvíjeli speciální verzi tkaniny g-1000 nazvanou g-1000 Silent. Má kartáčovaný povrch, který je velmi shovívavý k pohybům a umožní vám nehlučnou chůzi v terénu.  

Teplo

Najde se jen několik věcí stejně nepohodlných jako prochladnutí. A kromě nepohodlí hrozí rovněž nebezpečí úrazu, pokud je vám zima příliš dlouho. 

Chladno a hlad ovlivňují nega­tivně váš úsudek, to znamená, že jste v horším stavu, když máte vypálit. Na druhou stranu vám nesmí být zase příliš teplo. Z toho důvodu jsme rozdělili naše lovecké oblečení podle typu lovu. Na aktivnější nebo pasivnější. 

Všechny naše oděvy však zvládnou změnu, přechod z chladné samoty k náhlé aktivitě v náročném terénu. 

Maskování

Ve Švédsku nosí většina lovců tmavě zelené odstíny s detaily ve výstražné oranžové. 

Moci vizuálně splynout s okolím, bez ohledu na to, zda jste zelení nebo bílí, to je u lovu samozřejmě rozhodující faktor. Hodně jsme pracovali s naší klasickou sytou olivově zelenou barvou, ale vytvořili jsme také bílé zimní oblečení a zářivě oranžové oděvy s realisticky vzorovanou tkaninou.   

Bezpečnost

Všichni lovci vědí, jak je důležité být schopen bezpečně manipulovat se střelnou zbraní. Někdy však je z bezpečnostního hlediska skoro důležitější schopnost manipulovat s oblečením. 

Neměli byste cítit potřebu myslet na oblečení, ale cítit se v něm maximálně pohodlně, abyste všechnu svoji pozornost mohli nasměrovat k úkolu, jemuž se věnujete. 

Měli byste nosit správné barvy, správné maskování, správnou výstražnou oranžovou na správných místech, ale nejdůležitějším na tom všem je, aby typ vašeho oblečení odpovídal typu lovu, kterému se právě věnujete. 

Potom se všichni mohou spolehnout na to, že nad zvěří budete mít převahu.