Search Product:

G-1000

– oblíbená tkanina od ­společnosti Fjällräven nyní rovněž v ­provedení pro lov

Tkanina g-1000 je oblíbená mezi lovci nejen proto, že je vysoce trvanlivá a odolná proti vodě a větru, ale také proto, že umožňuje účinné odvádění potu. Pokud se náhodou promáčí, rychle uschne u ohně, na slunci nebo v náklaďáku cestou k příštímu posedu. 

Příběh tkaniny g-1000 začal v roce 1966, kdy se společnost Fjällräven zúčastnila horolezecké expedice v Grónsku. Poznatky, které jsme tam získali, vedly k vývoji první bundy Greenland Jacket. Látka použitá při její výrobě si rychle získala oblibu mezi alpinisty, turisty i horolezci. 

Nebyla tak voděodolná jako jiné funkční oblečení, ale účinně chránila před nepřízní počasí. Dále byla trvanlivá, téměř nezničitelná a s postupujícím opotřebením získávala na kráse. 

Pokud pečujete o oblečení z g-1000, vydrží vám po celé generace, což může dosvědčit krejčovské centrum v Örnsköldsviku, protože do něj řada lidí posílá zděděné oblečení na kontrolu. Trik spočívá ve voskování tkaniny naším speciálním voskem Greenland Wax – vyráběným ze směsi včelího vosku a parafínu. Můžete ho voskovat podle potřeby, bude stále lepší. Nezapomeňte navoskovat namáhané části jako ramena a kolena, ale záda kvůli lepšímu větrání nevoskujte. 

Pro teplejší měsíce roku můžete jednoduše vosk vyprat, a tím zvýšit celkovou schopnost oblečení větrat. g-1000 je jednoduchá, trvanlivá a velmi věrná tkanina. 

Právě z těchto důvodů vidíte g-1000 také často v našich loveckých kolekcích. 

A specificky pro lov jsme vyvinuli kartáčovanou, tichou verzi označovanou jako G-1000 Silent Eco.

V kombinaci se strečovou tkaninou a propracovanými detaily na kapucích, kapsách a rukávech se g-1000 používá jako základní tkanina u některých z nejzajímavějších novinek v lovecké kolekci pro letošní podzim.