Search Product:

article

G-1000 představuje často lepší volbu

Mnozí lidé nosí bez dlouhého přemýšlení nepromokavé „technické“ svrchní bundy. Avšak ti, kteří se vydávají na dlouhé pěší nebo lyžařské túry v podlepeném oblečení s vrstvenou úpravou často zjišťují, že je voděodolné až moc. Membrána, díky které je bunda nepromokavá, nedokáže propouštět vlhkost tak rychle, jak ji tělo při aktivním pohybu vytváří, a často pak provlhnete právě vlastním potem.

A to je důvod, proč zkušení nadšenci outdoorových aktivit již desítky let raději volí oblečení z materiálu G-1000. Tento materiál vás ochrání před větrem a lehkými dešťovými přeháňkami. Pokud tkanina náhodou provlhne, rychle zase uschne. Současně je materiál G-1000 prodyšnější, takže se nezpotíte tak jako v nepromokavém oděvu. Oblečení z G-1000 je navíc, na rozdíl od oděvu s membránou, mnohem odolnější. Dokáže přečkat setkání s ostrými nástrahami přírody, dokonce odolá i jiskrám od ohně.

Pro všechna roční období

V létě je materiál G-1000 výbornou volbou za všech povětrnostních podmínek s výjimkou dnů, kdy déšť jednoduše ne a ne přestat. V takové dny si budete muset navíc obléknout ultralehkou pláštěnku. V zimě nabízí G-1000 spolehlivou ochranu před sněhem a silným větrem. Kromě toho jeho prodyšnost snižuje riziko, že propotíte spodní prádlo a prochladnete. Dalším bonusem je, že jde o lehký materiál, který se příjemně nosí.

Více o čtyřech typech materiálu G-1000 se dočtete zde