Search Product:

article

Jak voskovat materiál G-1000 společně jinými tkaninami

U oděvů, které jsou vyrobeny pouze z materiálu G-1000, můžete použít několik metod rozpouštění vosku Greenland Wax – můžete použít fén, horkovzdušnou pistoli, žehličku, nebo vosk nahřát nad ohništěm, v sušicí skříni či v sušičce prádla. Začněte od nízké teploty a zvyšujte ji, až uvidíte, jak se vosk začíná vsakovat do tkaniny (cca 55–60 °C nebo 131–140 °F). 

Kombinované oděvy, oděvy s péřovou nebo syntetickou výplní a voděodolné oděvy z materiálu G-1000 s podšívkou z materiálu Hydratic je nutno voskovat o něco pečlivěji. Rozdíl je v rozpouštění vosku, takže podobně jako při voskování oblečení vyrobeného pouze z materiálu G-1000 začněte tím, že dlouhými tahy nanesete vosk, abyste získali na tkanině tenkou rovnoměrnou vrstvu.

Jak voskovat kombinované oděvy

Kombinované oděvy jsou vyrobené z různých druhů materiálů. Například materiálu G-1000 a strečové tkaniny (často Nylon 6.6) jako u kalhot Keb Trousers, nebo materiálů G-1000 Lite a MT, které najdete v několika výrobcích řady Abisko. Voskování u kombinovaného oblečení je v zásadě stejně jednoduché jako u oblečení vyrobeného pouze z materiálu G-1000, ale musíte být trochu opatrnější, když rozpouštíte vosk.

Naneste vosk Greenland Wax dlouhými tahy na části oděvu z materiálu G-1000 a rozpusťte vosk do vláken tkaniny. Nejpraktičtější je použít fén, ale pokud dáváte přednost žehličce, nezapomeňte ji nastavit na nejnižší teplotu a potom ji postupně zvyšujte, dokud nezpozorujete, že se vosk začíná rozpouštět. Strečový materiál ani tkaninu MT nevoskujte.

Jak voskovat oblečení s péřovou výplní

Nejsnazším způsobem, jak rozpustit vosk na péřovém oblečení z materiálu G-1000, je použít sušičku prádla na nejnižší teplotu. Můžete použít i fén. Nezapomeňte, že peří je obvykle umístěno do ochranné syntetické podšívky, aby nevylézalo přes tkaninu. Tato podšívka může být citlivější na teplotu než materiál G-1000. To je jedním z důvodů, proč se nedoporučuje oblečení z G-1000 s péřovou výplní žehlit.

Jak voskovat oblečení se syntetickou výplní

Nejlepším způsobem, jak navoskovat oděvy z materiálu G-1000 se syntetickou výplní, je použít fén, ale můžete použít také horkovzdušnou pistoli (nezapomeňte ji nastavit na nízký výkon, jinak budete muset být velmi opatrní, abyste oblečení nezničili). Nebo můžete zahřát oblečení v sušicí skříni nastavené na nejnižší výkon.

Jak voskovat oblečení s podšívkou z materiálu Hydratic

Nejsnazším způsobem, jak navoskovat voděodolné oděvy z materiálu G-1000 s podšívkou z materiálu Hydratic, je použít fén, ale můžete použít také horkovzdušnou pistoli (nezapomeňte ji nastavit na nízký výkon, jinak budete muset být velmi opatrní, abyste oblečení nezničili). Nebo můžete zahřát oblečení v sušicí skříni nastavené na nejnižší výkon.