Search Product:

article

Jídlo a pití

Během cestování byste samozřejmě měli ochutnat místní speciality. Thajské curry, libanonský kebab či argentinské hovězí jsou skutečným chuťovým požitkem. Při stravování během cestování je nutné dodržovat několik zásad, které vás uchrání před případnými problémy.

Hlavní zásady:

• Nejbezpečnější je jídlo, které se sami uvaříte
• Ovoce a zeleninu důkladně omyjte čistou vodou
• Dodržujte hygienické zásady při přípravě i konzumaci jídla
• Nenechte osoby se střevními problémy připravovat jídlo

Voda

V mnoha zemích si nemůžete být jisti kvalitou vody z kohoutku. I když je označena jako pitná, můžete po její konzumaci trpět střevními nemocemi. Abyste tedy byli na cestách vždy v bezpečí, doporučujeme pít balenou nebo převařenou vodu. Vždy s sebou noste alespoň dvě plné lahve vody na osobu. A nezapomeňte, že i voda na čištění zubů by měla být nezávadná.

Jídlo

Pokud jde o rady ohledně stravování, jezte pouze ty potraviny, které byly dostatečně tepelně upraveny a jsou servírovány na čistém nádobí. Dávejte pozor na saláty a ovoce omyté vodou z kohoutku. I když to může být těžké, v některých oblastech je nutné vyhnout se i zmrzlině a mléčným koktejlům.

Abyste obdrželi svou zásilku před Vánocemi, objednejte v rámci: 2015-12-18T15:00 Prodloužené období vrácení vánočních objednávek do 15. ledna 2016 pro objednávky uskutečněné od 20. listopadu do 31. prosince 2015