Search Product:

article

Praní oděvů z materiálu G-1000

Oděvy celé vyrobené z materiálu G-1000 můžete prát v pračce při teplotě 40 °C. Pokud jsou plněné peřím nebo syntetickou izolací, nebo jsou vyrobené z kombinace G-1000 a jiných materiálů, měly by se prát podle návodu, který najdete na každém oděvu. Impregnace oděvů z materiálu G-1000 voskem Greenland Wax nemá vliv na ostatní oblečení ve stejné dávce prádla, takže voskované oděvy můžete prát společně s dalším oblečením. Jako vždy však platí, že byste měli společně prát podobné barvy.

Impregnace a reaktivace vosku

Původní impregnace voskem Greenland Wax se z oděvů z materiálu G-1000 zcela vymyje po dvou až třech praních, proto není potřeba po každém praní oděv znovu voskovat. Máte-li po jednom vyprání pocit, že se vosk do tkaniny vsákl, můžete jej reaktivovat tak, že oblečení pověsíte do teplé sušicí skříně nebo přežehlíte žehličkou nastavenou na nízkou teplotu. Teplo vytáhne vosk z tkaniny, a až oblečení ze sušicí skříně vyndáte, uvidíte rozdíl.

Tipy pro praní před výpravou

Bez vosku je tkanina z G-1000 vzdušnější a má maximální větrání. Z toho důvodu je často vhodné praním zbavit oděv vosku, než jej použijete v teplém klimatu, například v létě nebo před cestou do tropů.