Search Product:

article

Největší nebezpečí savany

Mnoho lidí cestuje do Afriky s cílem spatřit „Velkou pětku“: slona afrického, lva, buvola, leoparda a nosorožce. Riziko, že budete jedním z těchto zvířat napadeni, je minimální. Pět největších nebezpečí savany jsou ve skutečnosti: komár přenášející malárii, moucha tse-tse, UV záření, dehydratace a otrava z  jídla. V nejhorším případě může být ohrožen i váš život, což jistě nechcete na výpravě riskovat.

Látka MT vás ochrání proti UV záření. Více se o jejích vlastnostech a funkcích dozvíte zde.

Safari je skvělý způsob, jak poznat život zvířat v jejich přirozeném prostředí. Zřejmě tou poslední věcí, kterou chcete, je, aby se vám v půlce výpravy udělalo zle. Na následujících řádcích najdete několik tipů, jak se vyhnout nebezpečí.

Nebezpečné sluneční paprsky

Naše látka MicroTravel (MT) vás chrání proti UV paprskům alfa i beta. Také je účinná proti spálení a úpalu. Navíc je MT vysoce prodyšná a má velmi nízkou hmotnost. Pokud máte na sobě bundu a kalhoty z látky MT, můžete si být jisti, že vaše ochrana před vlivy slunce je perfektní.

V tropických oblastech je slunce mimořádně silné. Proto byste měli vždy používat ochranný krém a nosit pokrývku hlavy, například klobouk Marlin od Fjällräven.

Přenašeči nemocí

Malárie, kterou přenáší komár rodu Anopheles, je jednou z nejběžnějších nemocí tropické a subsaharské Afriky. Malárie může být smrtelná, pokud se vám včas nedostane lékařského ošetření. Takovému riziku se jistě při svém putování chcete vyhnout, a proto je nutné nepodceňovat prevenci. Kromě antimalarik a silných repelentů je velice účinné nosit oblečení s dlouhými nohavicemi a rukávy. Nové cestovatelské bundy od Fjällräven jsou navrženy tak, aby vás proti komářímu kousnutí maximálně ochránily. Většina oblečení řady Travel je vyrobena z naší vlastní látky MicroTravel (MT).

MT je směsí bavlny a micropolyamidu. Stojací límec jednak chrání váš krk proti slunci, ale také zamezuje komárům dostat se pod vaši bundu. Spolu s chytrým řešením kapes činí tyto funkce bundy Fjällräven vašimi věrnými společníky na cestách.

Balte s rozvahou

Při celodenním pobytu ve vedru pod spalujícím sluncem je jedním z dalších nebezpečí dehydratace. Je dobré vždy mít u sebe praktickou, robustní tašku (třeba Vintage Shoulder Bag od Fjällräven) s dostatečnou zásobou pitné vody, jídla a léků. Kam se vlastně ztrácí voda, kterou vypijeme? Většinu tekutin naše tělo vyloučí v podobě potu, který se vsákne do oblečení. Pokud jste zvolili oděvy z látky MT, vlhké oblečení vám rozhodně nehrozí. Díky příměsi micropolyamidu schne MT třikrát rychleji než bavlna. Oblečení z látky MT  je téměř nemačkavé a proto je ideální volbou pro výpravu do oblastí teplého klimatu.

Důvěřujte vybavení MicroTravel

S tím správným vybavením a trochou znalostí se můžete vyhnout všem pěti nebezpečím Afriky. Kolekce Travel Fjällräven vám nabízí spolehlivé oblečení a vybavení, díky kterému si budete moci užít vaše cestovatelské dobrodružství bez starostí.