Search Product:

O společnosti Fjällräven

Více než 50 let sloužíme přírodě

Ve společnosti Fjällräven nás od jejího založení motivuje snaha vyvíjet produkty, které lidem usnadní možnost těšit se z přírody.

Åke Nordinovi bylo pouhých čtrnáct let, když vyrobil kostru batohu, která stála u zrodu společnosti Fjällräven. Åke byl skaut a miloval pobyt v přírodě, ale nelíbily se mu tehdy dostupné batohy, které visely a odstávaly od dolní části zad jako nepohodlné pytle. V jistém časopise se dočetl, že když nesete těžký náklad, hmotnost by se měla soustředit v horní části zad a těsně k nim přiléhat, a tak si během přípravy na horskou túru vyrobil dřevěný rám, na který ušil vak z pevného plátna. V horách budil jeho batoh velký zájem ostatních turistů a Åke dostal několik objednávek.

Rám batohu byl prvním stavebním kamenem společnosti Fjällräven, kterou Åke Nordin založil o deset let později ve svém rodném městě Örnsköldsvik. 

Oblíbená klasika

Od chvíle, kdy společnost Fjällräven zahájila svou cestu, uplynulo již více než 50 let a její produkty používají a oceňují generace milovníků přírody na celém světě. Během této doby se několik výrobků stalo více či méně klasikou. K nim patří bunda Greenland Jacket z roku 1968, kalhoty Vidda Trousers z roku 1999, batoh Kånken z roku 1978 a bunda Expedition Down Jacket vyrobená v roce 1974. Řada dalších výrobků se dočkala ocenění za funkčnost a zohlednění životního prostředí při výrobě, jako například kalhoty Keb Trousers a batoh Kajka, abychom uvedli alespoň dva z posledních příkladů.

Inspirace přichází z přírody

Vývoj pokračuje a ti z nás, kteří pracují ve společnosti Fjällräven, hledají i nadále inspiraci pro nové výrobky a řešení ve chvíli, kdy se sami pohybují v přírodě. A naprosto stejně jako v šedesátých letech, kdy všechno začalo, cítíme nadšení a odhodlání vyrábět odolné, nadčasové a funkční outdoorové vybavení, chovat se k lidem, zvířatům a životnímu prostředí odpovědně a inspirovat druhé a pěstovat v nich zájem o pobyt v přírodě.

Na mezinárodních webových stránkách společnosti Fjällräven www.fjallraven.com se dozvíte další informace o společnosti, filozofii našich výrobků, naší historii a snaze o udržitelný vývoj. Webové stránky jsou v angličtině, ale dostupná je i německá a švédská verze.

Naši činnost můžete také sledovat na adrese www.facebook.com/Fjallraven. Prostřednictvím naší stránky na Facebooku nám můžete rovněž klást otázky.

Budeme se těšit!