Search Product:

Odpovědnost

Sociální odpovědnost společnosti Fjällräven

Společnost Fjällräven si klade za cíl vyrábět produkty, které dlouho vydrží, jsou odolné, funkční a nadčasové, aby jejich negativní dopad na životní prostředí byl minimální. To je filozofií naší výroby od samého počátku, kdy byla společnost Fjällräven v roce 1960 založena.

Snaha o udržitelný trvalý rozvoj znamená zajistit, aby se budoucí generace mohly těšit stejné kvalitě života jako my, přičemž tato snaha má ekologický, ekonomický i sociální rozměr. V tomto duchu jsme v roce 2013 představili Cestu Fjällräven – klíčové zásady naší společnosti týkající se její realizace sociální odpovědnosti.

Sociální odpovědnost společnosti Fjällräven má řadu podob: od výrobních postupů a používaných materiálů přes iniciativy na ochranu zvířat po pracovní prostředí a pracovní podmínky lidí, kteří pro nás pracují. Naše úsilí v tomto směru zahrnuje i aktivity, jejichž smyslem je rozšiřovat povědomí o pobytu ve volné přírodě a přírodě jako takové, jakými jsou například výpravy Fjällräven Polar a Fjällräven Classic. Krom toho se snažíme přicházet s konkrétní aktivní pomocí, jakou je například naše snaha za záchranu ohrožené polární lišky ve Skandinávii (zvířete, k němuž máme velmi vřelý vztah, protože dalo jméno naší společnosti – polární liška se totiž ve švédštině řekne „fjällräv“).

Navštivte náš portál CSR (sociální odpovědnost společnosti)

Na našem mezinárodním portále CSR (z anglického Corporate Social Responsibility) shromažďujeme informace o různých aspektech udržitelného rozvoje. Rovněž zde vysvětlujeme zásady a cíle, které společně utvářejí Cestu Fjällräven. Portál je v angličtině, ale dostupná je i německá a švédská verze.

Naši činnost můžete také sledovat na adrese www.fjallravenbloggen.com awww.facebook.com/Fjallraven. Prostřednictvím naší stránky na Facebooku nám můžete rovněž klást otázky.

„Jsme přesvědčeni, že jedinou cestou, jak mít i nadále možnost těšit se ze zdravého přírodního prostředí s vyváženým ekosystémem, je přispívat k jeho ochraně a zachování.“ 

Na našem portále CSR si můžete přečíst informace o následujících tématech:

• Výběr materiálů a výrobní postupy Neustále se snažíme zlepšovat výrobní postupy, vybírat kvalitní suroviny a snižovat spotřebu vody, energie a chemických látek.

• Ochrana zvířat Vždy jsme odmítali týrání zvířat při výrobě našich produktů a z tohoto důvodu máme kromě jiného jedny z nejpřísnějších postupů při zpracování peří v průmyslu outdoorového zboží.

• Čestné zásady při výrobě Snažíme se zlepšovat podmínky a investovat do konkrétních přínosných projektů v rámci sociálního rozvoje na straně našich subdodavatelů.

• Zdraví a spokojenost Zajistit lidem, kteří pro nás pracují, zdravé a bezpečné pracovní prostředí je pro nás absolutní prioritou.

• Inspirace k poznávání přírody Naší snahou je přimět stále větší počet lidí, aby objevovali a poznávali život v přírodě, protože se domníváme, že to je nejlepší způsob, jak v nich probudit skutečný zájem o ochranu životního prostředí.

Přečtěte si více o odpovědnosti Fjällrävens na www.fjallraven.com