Search Product:

Greenland Wax

Včelí vosk a parafín pro zlepšenou impregnaci

Vosk Greenland Wax je impregnace, která se používá u všech výrobků z materiálu G-1000 od společnosti Fjällräven. Vosk vyrábí od konce 60. let minulého století stejný švédský rodinný podnik. Receptura je tajná, ale složky jsou prosté: čistý parafín a vysoce kvalitní včelí vosk. Díky tomu je vosk Greenland Wax šetrnější k životnímu prostředí než impregnační přípravky s obsahem syntetických chemických látek.

Kromě toho, že vosk zlepšuje odolnost výrobku proti větru a vodě, zvyšuje rovněž trvanlivost tkaniny G-1000 a prodlužuje její životnost.

Žádné chemické přísady

Parafín je produkt na bázi oleje. Jeho použití je bezpečné a nedráždí pokožku – naopak má změkčující účinek a pomáhá pokožce zachovávat vlhkost a pružnost. Parafín se používá v přípravcích péče o pleť, kosmetice a ve fyzioterapii, například při léčbě artritidy. Včelí vosk je zcela přírodní látka; pochází ze včelích farem a je vedlejším produktem výroby medu.

Ručně vyráběný

Bez přehánění lze tvrdit, že vosk Greenland Wax je čistě ruční výrobek. Parafín se rozpustí ve velkém kotli (jde o stále stejný kotel jako v 60. letech). Když parafín dosáhne správné teploty, přidávají se k němu kostky včelího vosku a vše se mísí dohromady. Směs se následně nalévá do forem, kde ztuhne. Poté se balí do kartonových krabic.

Dnes vyrábíme asi 70 000 kostek vosku Greenland Wax ročně. A každá z nich se vařila ve stejném kotli.

• Užitečné tipy: Jak voskovat oděvy z materiálu G-1000
• G-1000: odolná a univerzální outdoorová tkanina

There are no products matching the selection.