Search Product:

article

Pět nejběžnějších chyb

Pokud jste na safari, jistě se nemůžete dočkat, až spatříte členy „Velké pětky“, jimiž jsou slon, buvol, leopard, lev a nosorožec. Abyste si vaše dobrodružství skutečně užili, je nutné vyvarovat se několika chyb, které mohou vaši dovolenou snů pořádně znepříjemnit. Na následujících řádcích jsme shromáždili pět nejčastějších chyb, které podle našeho názoru lidé na safari dělají:

1. Móda

Není dobrý nápad sbalit si na safari barevné oblečení podle posledních módních trendů. Barevné oblečení je atraktivní pro hmyz, který je na něm poměrně špatně viditelný, na rozdíl od nečistot. Mnohem lepší volbou jsou neutrální barvy země, jako khaki, hnědá nebo olivová. Takové oblečení nabízí naše sekce Travel Fjällräven.

2. Počasí

Nezapomeňte si přibalit teplejší oblečení. Během dne sice slunce žhne, ale po jeho západu teplota rychle klesá. Pokud nemáte nic teplého na sebe, můžete to odnést nachlazením. Pro večery v savaně je skvělou volbou fleecová bunda, která vás zahřeje a moc příjemně se nosí. Alternativou může být naše bunda Safari Jacket.

3. Ochrana proti UV záření

Zapomenout doma ochranu hlavy proti slunci je cestou k pořádnému úžehu. Safari čepice či klobouk je základní ochrannou pomůckou proti ostrému africkému slunci. Nejezděte na safari bez pokrývky hlavy!

4. Zavazadla

Nebalte polovinu svého šatníku. Tři kvalitní košile vám bohatě stačí. Košile Fjällräven, vyrobené z bambusového vlákna nebo z látky MicroTravel (MT) se na safari skvěle hodí. K tomu dva páry kalhot s funcí „zip-off“, díky kterým máte kraťasy a dlouhé kalhoty v jednom. Dále přibalte jednu fleecovou a jednu safari bundu či vestu s kapsami, do kterých se vejde spousta potřebných maličkostí. Je zbytečné trápit se s nošením velkého a těžkého zavazadla jenom proto, že jste si sbalili všechny trička a kalhoty.

5. Boty

Nepotřebujete robustní turistické boty. Pokud neplánujete pěší safari, skvěle si vystačíte s lehkými sportovními botami.