Search Product:

Hydratic

Odvádí vlhkost a udržuje vás v suchu

Větru- a voděodolné oblečení z materiálu Hydratic® odvádí z těla pot, čímž se snižuje riziko, že provlhnete vlastním potem. Navíc materiál chrání před deštěm a vnější vlhkostí.

Naše oděvy z materiálu Hydratic nabízejí ochranu před větrem, vodou i sněhem a současně odvádějí maximální množství páry, která se uvolňuje z těla (mnozí říkají, že takový materiál „dýchá“). Hydratic má malé, mikroskopické póry, které jsou tisíckrát menší než kapka vody, ale stokrát větší než částice páry, a proto odvádí vlhkost. Oblečení z tohoto materiálu je tak voděodolné, aniž byste se potili.

Odolnost proti vodě

Voděodolnost se měří výškou vodního sloupce. U textilií se během zkoušek zjišťuje, jak velký tlak vydrží, než začnou prosakovat. Čím vyšší je vodní sloupec, tím většímu tlaku tkanina odolá. Vodní sloupec 1000 milimetrů je považován v podstatě za voděodolnost, ale pro outdoorové aktivity je tato hodnota zcela nedostatečná. Ve volné přírodě je tlak často vyšší, například když klečíte na vlhké zemi.

Právě proto jsme vyvinuli materiál Hydratic, který vydrží tlak 10 000–20 000 milimetrů. To znamená, že zůstanete v suchu i při nejprudších a vytrvalých lijácích. Můžete se procházet, klečet nebo sedět bez ohledu na počasí.

Odolnost proti větru

Pravděpodobně jste už někdy zažili intenzivní pocit mrazení způsobený ledovým větrem. Když se vítr zvedne, cítíte v celém těle třes. Tento jev je běžný zejména v oblastech s extrémně chladným klimatem nebo ve vysokých nadmořských výškách. Materiál Hydratic brání průniku větru, který by jinak odváděl z těla teplo, a tím snižuje riziko, že se do vás dá zima. Místo zpáteční cesty můžete pokračovat v dobrodružné výpravě.

Ventilace („prodyšnost“)

Prodyšnost se měří počtem gramů vody, které propustí čtvereční metr látky za 24 hodin. Materiál Hydratic uvolní 8 000 až 15 000 gramů. Čím vyšší je hodnota, tím více vlhkosti unikne. U našich oděvů vyrobených z materiálu Hydratic najdete celou řadu důmyslných funkcí, jejichž úkolem je maximalizovat množství odváděných tělesných výparů. Jde například o ventilační otvory v podpaždí, kapsy ze síťoviny a komínový límec.

Odolnost

Abychom zajistili, že naše oblečení z materiálu Hydratic přečká používání při outdoorových aktivitách, podrobujeme ho stejně náročným zkouškám jako naši tkaninu G-1000. Kromě zmíněných zkoušek prochází oblečení z Hydratic tzv. testem Martindale, který posuzuje odolnost proti oděru. Během tohoto testu se ve zkušebním přístroji tkanina opakovaně odírá pod vysokým tlakem. Test probíhá bez přerušení celé hodiny, v případě materiálu G-1000 celé dny. Zaznamenáváme, kdy se tkanina nakonec protrhne, a tento údaj porovnáváme s odpovídajícím počtem let aktivního používání. Jsme hrdí, že materiál Hydratic patří mezi nejodolnější membrány v outdoorovém světě.

Products found: 7 Show: All
 1. Karla Trousers Hydratic

  Karla Trousers Hydratic

  Větru a vodě odolné dámské kalhoty z počesaného G-1000® s Hydratic.
  209,95 €
  Další
 2. Montt 3 in 1 Hydratic Jacket

  Montt 3 in 1 Hydratic Jacket

  Větru a vodě odolná bunda 3-v -1 z měkkého G-1000® s vnitřní fleece zipem vpínací bundou....
  469,95 €
  Další
 3. Una Jacket

  Una Jacket

  Dámská mírně zateplená parka z G-1000 s voděodolnou membránou Hydratic. Dvě boční kapsy, j...
  379,95 €
  Další
 4. Barents Pro Hydratic Trousers

  Barents Pro Hydratic Trousers

  Outdoorové kalhoty odolné vůči větru a vodě z materiálu G-1000 s membránou Hydratic. Zpevn...
  209,95 €
  Další
 5. Poncho

  Poncho

  Spolehlivé a univerzální oblečení s otvory na palec. Druky na bocích.
  124,95 €
  Další
 6. Brenner Pro Padded Jacket

  Brenner Pro Padded Jacket

  Teplá, polstrovaná, nepromokavá bunda z měkkého, nešustivého materiálu G-1000 Silent Eco. ...
  459,95 €
  Další
 7. Karl Pro Trousers Hydratic

  Karl Pro Trousers Hydratic

  Odolné outdoorové kalhoty z materiálu G-1000 Silent, s nepromokavou podšívkou z membrány H...
  199,95 €
  Další