Search Product:

Jak voskovat oděvy z materiálu G-1000

S voskem Greenland Wax od společnosti Fjällräven můžete snadno upravit oblečení z materiálu G-1000 podle různých povětrnostních podmínek a náročnosti zamýšlené činnosti. Aplikací většího množství vosku zvýšíte odolnost oblečení, které pak dokonale chrání před špatným počasím a větrem. Pokud vosk vymyjete, získáte chladivější oblečení s maximální prodyšností.

Tkanina G-1000 představuje klasickou součást oblečení společnosti Fjällräven. Pevná vazba tvořená směsí 65 % polyesteru a 35 % bavlny je větruodolná, rychleschnoucí a velmi trvanlivá a díky impregnaci voskem Greenland Wax získává také odolnost proti vodě a odpuzuje nečistoty. S postupem času se vosk z tkaniny vymývá a její voděodolné vlastnosti se snižují. Po dvou až třech praních je čas impregnaci obnovit. Tím získáte lepší ochranu proti vlhku a současně se zvýší trvanlivost, a tím i životnost oblečení.

Vosk Greenland Wax se vyrábí z parafínu a včelího vosku. Kostka vosku (100 g) vystačí asi na deset kusů oblečení. Cestovní balení (23 g) je praktické, pokud potřebujete obnovit impregnaci oblečení nebo jeho části během túry. Vosk Greenland Wax zakoupíte v našem internetovém obchodě nebo v každé prodejně, kde nabízejí výrobky z materiálu G-1000.

Jak voskovat materiál G-1000

1) Naneste Vezměte kostku vosku Greenland Wax a dlouhými pohyby ji v tenké, rovnoměrné vrstvě vtírejte do tkaniny. Trochu to připomíná psaní křídou na tabuli. Důležité je nanést vosk v dostatečné vrstvě po celé tkanině.

2) Rozpusťte Pomocí žehličky nastavené na nízkou nebo střední teplotu bez páry nechte vosk vsáknout do tkaniny (nezapomeňte žehličku očistit, než ji použijete na jiné oděvy). Můžete také použít fén nebo plamen polního vařiče (viz níže). Vosk taje přibližně při teplotě 55–60 °C.

Užitečný tip! Chcete-li voděodolnost tkaniny ještě zvýšit, neaplikujte jednu silnou vrstvu vosku, ale postup několikrát opakujte. To je užitečné u namáhaných částí oděvu, jako je kapuce, ramena, kolena a hýždě.

Poznámka: Při voskování oblečení z materiálu G-1000 s péřovou nebo syntetickou výplní a oblečení s podšívkou z materiálu Hydratic nebo kombinace tkanin se musí postupovat opatrněji – více se dočtete zde.

Voskování v přírodě pomocí polního vařiče

Po vetření vosku do tkaniny přidržujte oblečení několik decimetrů nad stálým silným plamenem polního vařiče. Pomalu ho začněte k plameni přibližovat a oddalovat, dokud neuvidíte, že se vosk rozpouští. Dejte pozor, abyste tkaninu nespálili. Při voskování nenechávejte ruku ani jinou část těla v oděvu. Oděv nad plamenem roztahujte a přibližujte ho a oddalujte, dokud se vosk nerozpustí.

Voskovací služby ve vaší prodejně

Ve značkových prodejnách společnosti Fjällräven a dalších dobře zásobených outdoorových obchodech najdete voskovací stanice, kde vám pomohou s voskováním oděvů z materiálu G-1000. Nejbližší prodejnu s voskovací stanicí si vyhledejte zde. 

Products found: 4 Show: All
 1. Jak voskovat materiál G-1000 společně jinými tkaninami

  Jak voskovat materiál G-1000 společně jinými tkaninami

  U oděvů, které jsou vyrobeny pouze z materiálu G-1000, můžete použít několik metod rozpouštění... Read more »
 2. Užitečné tipy! Přizpůsobte si materiál G-1000 specifickým požadavkům

  Užitečné tipy! Přizpůsobte si materiál G-1000 specifickým požadavkům

  Outdoorové oblečení z materiálu G-1000 si můžete přizpůsobit podle situace a toho, co chcete, tím... Read more »
 3. Praní oděvů z materiálu G-1000

  Praní oděvů z materiálu G-1000

  Oděvy celé vyrobené z materiálu G-1000 můžete prát v pračce při teplotě 40 °C. Pokud jsou plněné... Read more »
 4. Co je dobré vědět o změnách barvy

  Co je dobré vědět o změnách barvy

  Když naolejujete kožené boty, obvykle trochu ztmavnou. Totéž platí pro voskování tkanin z... Read more »